Om oss

Vår vision är att alla unga ska känna sitt värde i samhället och hitta egna vägar till jobb
och drömmar.

Vi skapar inspirerande samverkan skola - arbetsliv. Vi engagerar frivilliga från arbetsliv
och högskola 
som inspirerar elever att se möjligheterna i arbetslivet.

 

My Dream Now erbjuder ett konkret program för inspirerande samverkan skola-arbetsliv.
Arbetsgivare som vill ta aktivt ansvar för social hållbarhet är betalande partners och erbjuder sina anställda att engagera sig. 

 

Vi prioriterar grund- och gymnasieskolor i områden med störst potential där många unga saknar vuxna förebilder med inspirerande jobb.

My Dream Now drivs av det sociala företaget Creador AB.

Läs vår verksamhetsrapport för läsåret 2019/2020 här!

twitter.png
Facebook.png
Linkedin.png

Stockholm

Jennifer Ericsson

Regionansvarig Stockholm

Elevaktiviteter och Team

070 090 26 13 
jennifer.ericsson@mydreamnow.se

Petra Ramsten 

Programkoordinator och ansvarig
Appen My Dream Now


073 941 95 39
petra.ramsten@mydreamnow.se

 

Sarah Andersson 

Programkoordinator

Elevaktiviteter och Team
 

073 074 66 62

sarah.andersson@mydreamnow.se

Leila Benjari

Tf. Marknad- och kommunikationsansvarig

072 730 23 16

leila.benjari@mydreamnow.se

Haddy Foon (Mammaledig)

Marknad- och kommunikationsansvarig

 

haddy.foon@mydreamnow.se

Reza Rezvani
Programkoordinator
 

072 927 79 67

reza.rezvani@mydreamnow.se

Helene Samuelsson
Volontär inom PR och försäljning
 

helene.samuelsson@mydreamnow.se

Göteborg och Skåne

Isaac Haasén

Regionansvarig 

Lova Pettersson

Programadministratör

Kenya

Sarah Njoroge

Regionansvarig

+254 734 83 02 06 

sarah.njoroge@mydreamnow.co.ke 

Verksamhetsansvarig

Jonas Bygdeson

VD & Grundare

070 449 96 12

jonas.bygdeson@mydreamnow.se

Adress Stockholm

My Dream Now
Norrsken House, Fack 25

Birger Jarlsgatan 57c
113 56 Stockholm

Adress Göteborg

Regus

Odinsgatan 13

Regionansvarig Göteborg & Skåne
Tf.Marknad– och Kommunikationsansvarig
Regionansvarig Kenya
Om My Dream Now

My Dream Nows vision är att alla unga ska känna sitt värde i samhället och hitta egna vägar till jobb och drömmar.

 

My Dream Now drivs av det sociala företaget Creador AB. Creador AB är ett idéburet socialt företag med ett tydligt och primärt syfte att skapa största möjliga samhällsnytta i linje med vår vision.

Integritetspolicy

Följ oss på sociala medier
  • Facebook - Grey Circle
  • Instagram - Grey Circle
  • Twitter - Grey Circle
  • YouTube - Grå Circle

Vi använder cookies för att tillhandahålla de tjänster och funktioner som erbjuds på vår hemsida, och för att ge våra användare en bra upplevelse. LÄS MER