Om oss

Vår vision är att alla unga ska känna sitt värde i samhället och hitta egna vägar till jobb
och drömmar.

Vi skapar inspirerande samverkan skola - arbetsliv. Vi engagerar frivilliga från arbetsliv
och högskola 
som inspirerar elever att se möjligheterna i arbetslivet.

 

My Dream Now erbjuder ett konkret program för inspirerande samverkan skola-arbetsliv.
Arbetsgivare som vill ta aktivt ansvar för social hållbarhet är betalande partners och erbjuder sina anställda att engagera sig. 

 

Vi prioriterar grund- och gymnasieskolor i områden som Fittja, Rosengård och Biskopsgården där många unga saknar vuxna förebilder med inspirerande jobb.

My Dream Now drivs av det sociala företaget Creador AB.

Läs vår verksamhetsrapport för läsåret 2020/2021 här!

Stockholm

Jennifer Ericsson (Föräldraledig)
Regionansvarig 

070 090 26 13 
jennifer.ericsson@mydreamnow.se

Federico Porrez

Programansvarig

072 240 76 62

federico.porrez@mydreamnow.se

Petra Ramsten 

Partneransvarig

073 941 95 39
petra.ramsten@mydreamnow.se

 

Reza Rezvani
Programkoordinator och Regionansvarig Uppsala
 

079 356 69 19

reza.rezvani@mydreamnow.se

Göteborg och Skåne

Isaac Haasén

Regionansvarig 

Lova Pettersson

Programansvarig

Kenya

Sarah Njoroge

Regionansvarig

+254 734 83 02 06 

sarah.njoroge@mydreamnow.co.ke 

Verksamhetsansvarig

Jonas Bygdeson

VD & Grundare

070 449 96 12

jonas.bygdeson@mydreamnow.se

MyDreamNow.png